• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Avrasyalig-651743358349423/

ADA YILDIZLARI MAVİ DÖNEM ARASINDAN SONRA HIZLI DÖNDÜ!

 
            Avrasya Basketbol Ligi(ABL)’nin 9. Hafta karşılaşması Küçük Erkek Kategorisi’nde Ada Yıldızları Turuncu, evinde Ada Yıldızları Mavi’yi konuk etti. Emine İbrahim Pekin Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan maçta ev sahibi Ada Yıldızları Turuncu, rakibi Ada Yıldızları Mavi’ye 50-21’lik skorla mağlup oldu.
            Maçın ilk çeyreğine çok hızlı başlayan konuk ekip Ada Yıldızları Mavi Arhan Dikici’nin ardı arkası kesilmeyen sayılarının yanı sıra Burak Sungun’un da skora katkısıyla rakibi karşısında ilk çeyrekte 17 sayı bulmayı başardı. Ev sahibi ekip Ada Yıldızları Turuncu ise rakibi karşısında tutuk başladığı ilk çeyrekte Doruk Çınar Toptutan ve Deniz Kaya’nın buldukları sayılarla rakibi karşısında yalnızca 5 sayı bulabildi ve maçın ilk çeyreği 17-5’lik skorla konuk ekibin üstünlüğüyle sona erdi.
            Maçın ikinci ve üçüncü çeyreğinde de rakibine karşı deplasmanda üstünlüğünü korumayı başaran taraf oldu maçın ikinci çeyreğinde rakip çembere 12, maçın üçüncü çeyreğinde ise rakip çembere 11 sayı bırakmayı başaran konuk ekip Ada Yıldızları Mavi üçüncü çeyreğin sonunda 40 sayıya ulaştı. Ulaştıkları bu 40 sayılık takım oyununun skorsal anlamda büyük bir parçası olan Halil Cindir’in göz dolduran performansı alkışları topladı. Ev sahibi ekip Ada Yıldızları turuncu ise ikinci çeyrekte 9, üçüncü çeyrekte ise 5 sayı bularak üçüncü çeyreğin sonunda ulaştığı 19 sayıyla mağlubiyet çanlarının çaldığının farkına vardı. Genel anlamda çok durgun bir maç geçiren ev sahibi ekip son çeyreğe 40-19’luk skorla geride girdi.
            Maçın son çeyreğinde ise aradaki farkı korumayı ihmal etmeyen konuk ekip Ada Yıldızları Mavi maçın son çeyreğinde Burak Sungun ve Halil Cindir’in yıldızlaşan performanslarıyla son çeyrekte de rakip çembere 10 sayı bırakmayı başarırken ev sahibi ekip Ada Yıldızları Turuncu son çeyrekte Doğukan Yağışan’ın bulduğu basket ile yalnızca 2 sayı bulmayı başardı. Maçın sonucu Konuk ekip Ada Yıldızları Mavi’nin 50-21 ‘lik üstünlüğüyle sona erdi.

Avrasya Basketbol Ligi(ABL)'nde Geçen Hafta Oynanan Maçın Sonucu;

ADA YILDIZLARI TURUNCU: 21 – ADA YILDIZLARI MAVİ: 50 (KÜÇÜK ERKEK GRUP MAÇI) 

SALON: EMİNE İBRAHİM PEKİ ORTAOKULU

HAKEMLER: Mehmet MELEK, Gökhan AKBAY
 
ADA YILDIZLARI TURUNCU: GÜRAY P.D. 1, AKUĞUZ M. 2, TOPTUTAN D.Ç. 5, BOLLUK C. 8, KAYA D. 11, YAĞIŞAN D. 12, ÇAĞLAYAN M. 13, ÖZCAN Y.A. 17, AĞAOĞLU A.A. 23, ARTUÇ Y. 24, KAYA M. 30, YALÇIN D. 35.
 
BAŞANTRENÖR: Enis HATİPOĞLU
 
ADA YILDIZLARI MAVİ: DİKİCİ A.5, ARI A.D. 7, SUNGUN M.B. 8, KESKİN E.S. 9, ALBAYRAK E. 10, ARKAN B.K. 16, ORTA Y. 18, ÖZGE E. 19, CİNDİR H. 25, TURHAN E.Y. 30, UĞURLU M.E. 76.
BAŞANTRENÖR: Tibet ERTAN


157 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
2018-19 Sezonu Tanıtım
Sponsor
Değerlerimiz
Sosyal Medya
facebook ile ilgili görsel sonucu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret56321